Tízéves a Nőkért.hu: 2009. május 14. - 2019. május 14.
2009 tavaszán történt, hogy Mihala Boglárka, Máthé Judit "Mamika", Snyehola Anett "Sansa", Pál Móni, "Katica", R. D., Antoni Rita és mások az azóta megszűnt Tűsarok fórumon virtuálisan megismerkedtek egymással. A kommentfolyamok után e-maileket váltottak és hamarosan elhatározták, hogy egy új feminista platformot hoznak létre. 2009. május 14-e volt az a nap, amikor felállt a Nőkért.hu szerkesztősége.
Fő célunknak a jelentős teljesítményt nyújtó, ismert vagy méltatlanul kevésbé ismert nők bemutatását, valamint a magyar és külföldi feminizmussal és nőtörténettel kapcsolatos ismeretterjesztést jelöltük meg. Az első tartalmak már a nyár folyamán megjelentek az új honlapon. A Nőkért.hu akkor - és az elkövetkező néhány évben - Magyarország EGYETLEN aktív és rendszeresen frissülő feminista honlapja volt.
Hamarosan alkalmazkodnunk kellett a változásokhoz - az emberek a fórumokról a közösségi oldalakra szoktak át - és el kellett kezdenünk felépíteni a Facebook-oldalunkat, amely mára közel elérte a tízezer főt.
Mamika az elmúlt tíz évben fáradhatatlanul bővítette az Naptár/E hónapban született rovatot - az ebből kialakított Női arcképcsarnok mára több ezer tételt foglal magában.
Kiemelten fontosnak tartjuk magyar feminizmustörténeti archiváló munkánkat: a rendszerváltás után alakult magyar feminista egyesületek (Feminista Hálózat, Szegedi Feminista Csoport) anyagait - köztük a Nőszemély feminista lap számait - az egykori szerzők, szerkesztők engedélyével és segítségével összegyűjtöttük és oldalunkon hozzáférhetővé tettük.
Összeállítottuk a szakirodalom alapján a magyar feminizmus évszámokban követhető történetét.
A magyar feminista megmozdulások történetéről offline kiállítást is készítettünk, mely számos magyarországi és határon túli helyszínen megfordult, és újabb helyszínekre is meghívható (érd. info@nokert.hu)
Ajánlott feminista olvasmánylistát állítottunk össze hét részben.
Kosáryné Réz Lola visszaaemlékezéseinek több részlete - az írónő unokája, Dr. Nagy Domokos Imre nyugalmazott irodalomtanár jóvoltából - csak a Nőkért.hu-n érhető el.
A feminista tudás terjesztéséhez és a közösség építéséhez azzal is igyekeztünk hozzájárulni, hogy tanulmányokat közöltünk, továbbá részletes beszámolókat jelentettünk meg feminista és nötörténeti eseményekről.
2012-ben megalapítottuk a Nőkért Egyesületet - innentől fogva a Nőkért.hu az egyesületi honlap funkcióját is betölti.
A közelmúltig mi voltunk az egyetlen felület, ahol az Isztambuli Egyezmény magyar fordításának szövege hozzáférhető volt.
2016-ban Jánosi Mózes Tibor és Jánosi-Mózes Emese segítségével honlapunk teljes megújuláson és arculatváltáson esett át - nagyon örülünk, hogy a visszajelzések alapján olvasóink kedvelik az új megjelenést.
Honlapunkon az elmúlt tíz évben igyekeztünk elkerülni a hirdetéseket (csak támogatóinkkal teszünk alkalmanként kivételt) és az öncélú, szenzációhajhász kattintásvadászatot. Munkánkat (alkalmi mikro - és tárgyi adományokat leszámítva) anyagi források nélkül, és 100 %-ban önkéntes munkában végeztük. Nem váltunk tömegmédiummá, talán soha nem is fogunk - cserébe ragaszkodunk az általunk képviselt értékekhez és úgy gondoljuk, hogy tartalmaink magukért beszélnek. Köszönjük, hogy velünk vagytok! :) Maradjatok velünk a következő évtizedekben is - mert folytatjuk, az biztos!